11 октомври 2013 | Кафе пауза

Филм: Осамениот ренџер (The Lone Ranger)

Правник-идеалист и откачен Индијанец во битка против одметниците

Бременоста на една Аргентинка во 10 впечатливи фотографии

Аргентинската фотографка Софи Старзенски ја документирала нејзината бременост, фотографирајќи се во различни недели од бременоста, а на крајот и со нејзиниот, сега тримесечен син Симон.

Тимот на Беверли Хилс некогаш и денес

Средношколците кои сите фанови ширум светот ги обожаваа, денес се возрасни личности, со повеќе или помалку успешна кариера. Некои се баеги остарени, но некои изгледаат одлично и им пркосат на годините. 

Висока мода уште од најмали нозе

Профилот FashionKids на Инстаграм е креиран во Бразил од страна на Вилсон Доригон во февруари, 2012 година за да ги инспирира родителите и сите оние кои сакаат мода за деца.

Топ 5 состојки за совршено есенско кафе

Како што лисјата надвор се менуваат од жолти во портокалови, па сè до темноцрвени, така доаѓа време и ладното кафе да го замените со некои потопли варијанти и вкусови.