28 јуни 2013 | Кафе пауза

Чудните фобии на познатите личности

Мислите дека е необично што се плашите од височина, инсекти или затворен простор? Верувајте, тоа не е ништо... :)

Намуртениот мачор се насмевна

И тоа се случи, мачорот кој е познат по својата природно намуртена фаца, конечно искрено се насмевна и му покажа на светот дека и тој знае да биде весел и расположен.
Датум: 28 јун 2013
, Автор:

Како да „преживеете“ ноќно возење со автобус?

Ноќното патување со автобус може да биде големо искушение за оние на кои им е неопходен барем малку комфор за добро да се одморат...

Љубовни приказни раскажани преку храна

Следниве неколку видеа ќе ви ја презентираат конвенционалната шема на вљубувањето, но наместо со луѓе приказната ќе биде прикажана со помош на храна.

Филм: Ѕвездени патеки во мрак (Star Trek Into Darkness)

Возбудлива авантура некаде длабоко во вселената

Животни лекции кои можете да ги научите од кучињата

Кучињата не се само што можат да бидат наши пријатели, туку можат да бидат и наши учители. Во ова видео од две минути, кучињата ќе ни презентираат многу важни животни лекции.

Слатко 6-годишно девојче им ги спушти вилиците на членовите на жирито од America’s Got Talent

Нема да ви откриеме зошто, но ќе ве предупредиме да очекувате да бидете изненадени. :)
Датум: 28 јун 2013
, Автор:

Шармантното хрватско крајбрежје

Хрватското крајбрежје е долго дури 1.777 киломтери, а покрај него има неверојатни 1.246 острови...

Стари куфери како платна за сликање носталгични спомени

Оригинална фотосерија која прикажува спомени од „некое друго време“ насликани на куфери наместо на платна.

Насмевки од целиот свет

55 филмаџии од 31 земја и многу насмевки...