4 работи кои ги нервираат сите мажи во врска

Доколку сакате да ги избегнете лошите кавги со вашиот партнер, добро размислете за вашите реакции. Ова се четири ситуации кои ги излудуваат машките во врска.

Креативни начини да ги завиткате новогодишните подароци

Ви предложуваме 8 креативни идеи како да ги завиткате новогодишните подароци за вашите најблиски.

Колку соништата ни влијаат на животот во реалноста?

Дали некогаш ви се случило да сонувате некоја ваша блиска личност во негативен контекст, а после будењето да продолжите да и бидете лути?

Хармонично и удобно уреден стан во Бразил

Станот зрачи со топлина и удобност, а секое парче мебел создава хармонична атмосфера.

Креативен божиќен ручек направен од торти

Зеленчукот и печениот компир изгледаат вкусно и крцкаво, мисирката има совршена кафена нијанса. Целата трпеза е сервирана, но ова не е традиционален божиќен ручек.

4 бои кои го подигнуваат сексапилот кај жените

Некои бои навистина можат да го нагласат најдоброто кај секоја жена, без разлика на нивниот тен или боја на коса.

Бебе-горила во грижливите раце на неговата мила баба

Неодоливата 5-месечна Кабибе е одлично згрижена од страна на нејзината баба Баван, која ја заземала улогата на помајка на новороденчето, во Зоолошката градина во Сан Франциско.

Eucerin® крема со хијалуронска киселина за дневна нега

Eфективно ги полни борите одвнатре кон надвор, а видливо ги ублажува дури и најдлабоките
Датум: 23 дек 2013
, Автор:

Бесплатни мобилни апликации кои ќе ви помогнат во учењето

Дури и на најдобрите студенти некогаш им е потребна дополнителна помош. Бидејќи се ближи испитната сесија, ви претставуваме неколку бесплатни апликации кои сигурно ќе ви помогнат во учењето.

Фустан кој може да се носи на 50 различни начини

Овој фустан, кој може да се купи во различни должини и бои се трансформира на 50 начини, со едноставно подесување на траката. Таа може да се врзе околу половината или вратот, да се намести како тоалета со тенки прерамки или со кратки ракави.

Познатите позираат со помлада верзија од себе

На овие забавни фотографии имаме прилика да ги видиме познатите како позираат сами со себе, но со верзија од кога биле помлади.

Кој е вашиот омилен ретро стил?

Речиси секоја деценија има свое модно обележје. Која е вашата омилена модна деценија? Кој дел од некогашните модни трендови би ги примениле денес?
Датум: 23 дек 2013
, Автор:
12