Бебе-горила во грижливите раце на неговата мила баба

Неодамна, Зоолошката градина во Сан Франциско го дочекала новиот член на фамилијата горили и таа е неверојатно слатка. И покрај тоа што тука е и Нека – мајката на ова бебе, неодоливата 5-месечна Кабибе е одлично згрижена од страна на нејзината баба Баван, која ја заземала улогата на помајка на новороденчето.

Бебе-горила во грижливите раце на неговата мила бабаБебе-горила во грижливите раце на неговата мила баба

33-годишната баба се има грижено и за поголемиот брат на Кабибе, Хасани, кој сега има 5 години. Како што изјавуваат претставниците од Зоолошката, Баван повторно презела огромна мајчина одговорност и со тоа им остава позитивен пример на останатите.

Бебе-горила во грижливите раце на неговата мила баба Бебе-горила во грижливите раце на неговата мила баба Бебе-горила во грижливите раце на неговата мила баба Бебе-горила во грижливите раце на неговата мила баба Бебе-горила во грижливите раце на неговата мила баба Бебе-горила во грижливите раце на неговата мила баба

Како што може да се види и во видеото, малечката Кабибе е многу добро згрижена во љубезните раце на нејзината баба.
Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар