Хармонично и удобно уреден стан во Бразил

Овој колоритен и разигран стан се наоѓа во Бело Хоризонте, Бразил. Зградата е проектирана од Оскар Ниемајер, а предизвикот да го среди апартманот го презела Гислене Лопез. Таа успеала на ова место за живеење да му даде карактер, мешајќи огромен број бои и текстури, кои совршено се надополнуваат една со друга.

Хармонично и удобно уреден стан во Бразил

Станот зрачи со топлина и удобност, а секое парче мебел создава хармонична атмосфера. Уште една одлична карактеристика на ова место се огромните прозорци, низ кои може да се ужива во прекрасниот поглед кон градот.

Хармонично и удобно уреден стан во Бразил Хармонично и удобно уреден стан во Бразил Хармонично и удобно уреден стан во БразилБидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар