Познатите позираат со помлада верзија од себе

На овие забавни фотографии имаме прилика да ги видиме познатите како позираат сами со себе, но со верзија од кога биле помлади.

Познатите позираат со помлада верзија од себе

Бијонсе

Секако, фотошопираните фотографии не се направени најсјајно, но во овој случај не е ни тоа поентата. Споредбата е одлична, а разликата евидентна. Ова не важи за Кијану Ривс, затоа што очигледно човекот не старее, но погледнете ја помладата верзија од Мајли Сајрус, зарем не изгледа слатко и наивно!?

Познатите позираат со помлада верзија од себе

Брајан Кранстон

Познатите позираат со помлада верзија од себе

Кристина Агилера

Познатите позираат со помлада верзија од себе

Дру Баримор

Познатите позираат со помлада верзија од себе

Метју Луис

Познатите позираат со помлада верзија од себе

Џастин Бибер

Познатите позираат со помлада верзија од себе

Џастин Тимберлејк

Познатите позираат со помлада верзија од себе

Кијану Ривс

Познатите позираат со помлада верзија од себе

Лејди Гага

Познатите позираат со помлада верзија од себе

Мајли Сајрус

Познатите позираат со помлада верзија од себе

Роберт Патинсон

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар