Eucerin® крема со хијалуронска киселина за дневна нега

Eucerin® крема со хијалуронска киселина за дневна нега

Eфективно ги полни борите одвнатре кон надвор, а видливо ги ублажува дури и најдлабоките

Истражувањата покажуваат дека една од причините за неминовниот процес на стареењето на кожата е губењето на значајно количество на хијалуронската киселина која се смета за клучен причинител за појавување на длабоките бори.
Молекулите на хијалуронската киселина се главните состојки на материјалот за полнење кој се наоѓа меѓу клетките на кожата (средината на врзивното ткиво), а намалувањето на оваа киселина значи губење на нејзиниот волумен. Токму ова е моментот кога се појавуваат борите.


Доделуваме Eucerin Hyaluron-Filler дневна крема
Прочитајте го наградното прашање подолу


Eucerin® дневната крема со хијалуронска киселина е креирана токму да ги надополни овие недостатоци на кожата. Овозможува интензивна нега на кожата, полнејќи ги борите од внатре кон надвор, видливо ублажувајќи ги дури и најдлабоките бори.

Го реактивира и поттикнува создавањето на хијалуронската киселина во кожата и ефективно ги полни борите одвнатре со што тие стануваат видливо многу помазни.

Биоактивниот сапонин докажано го рединамизира производството на хијалуронската киселина во кожата и го пополнува врзивното ткиво по природен пат. Содржи високо делотворна УВА/УВБ заштита и СПФ 15, има дискретен мирис, а кожата лесно го впива.

Eucerin® крема со хијалуронска киселина за дневна нега

Дерматолошките истражувања покажале дека видливо ги намалува борите во подрачјето на челото, устата и носот, дури намалувајќи ги и најдлабоките бори. Клинички е докажано дека кожата одлично ја поднесува.

Наградното прашање е многу лесно:

Зошто би сакале да ја добиете оваа крема?

Оставете ги вашите одговори во коментарите и очекувајте го вашиот подарок.

Добитникот ќе биде објавен во петок, 27.12.2013. Изборот ќе биде случаен, затоа бидете креативни и искрени во одговорите. Со среќа!
 

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

 1. Violeta Gjorgjievska Reply

  zatoa shto prv pat igram nagradna igra…

 2. Anonymous Reply

  zosto mi ekstremno suva kozata i mi se cini deka ova ke bide vistinskiot novogodisen podarok 🙂

 3. Daniela Reply

  Би сакала да ја добијам кремата за подарок на мојата мајка, би сакала секој ден да е се поубава ….

 4. Ajla Reply

  Zatoa sto e ubedlivo najdobrata kolekcija !

 5. ajla Reply

  Zatoa sto e ubedlivo najdobrata kolekcija 🙂

 6. маре Reply

  Затољ што ги намалува борите во подрачјето на челото, устата и носот, ги намалува и најдлабоките бори.

 7. Jovanka Reply

  Kremata Eucerin ja koristam veke nekoe vreme i sum prezadovolna od nejziniot ucinok,bi ja preporacala na site dami koi se vo sredni godini da ja koristat ovaa krema.

 8. Гордана Reply

  Одлична колекција за прекрасна нега на кожата.

 9. lidija Reply

  Eucerin – zatoa sto e najdobar!!!!

 10. Spasena Gjorgievska Reply

  Kremite gi menuvam retko,koristev nivea za zrela koza, pa dolgi godini loreal, no sega koristam Vichy eve eden mesec.Bi probala Eucerin i dokolku ima stvarno efekt protiv brckite sigurno ne bi ja promenila.Pozdrav

 11. daniela Reply

  zato sto ja posakuvam

 12. Цветанка Reply

  Ви ја честитам Новата година и Божиќните празници и ви посакувам успешна и просперитетна 2014 година; останете посветени на мисијата со која ќе се потрудите да остварувате дел од соништата за убавина!

 13. Katerina Reply

  Za da bide Eucerin NAJDOBROTO prijatelce na moeto lice:).

 14. Marija Reply

  Zatoa sto e najdobra!Ja koristam i sum navistina prezadovolna!
  Pozdrav!

 15. Aleksandra Reply

  PREUBAVA KOLEKCIJA,KVALITETNII PROIZVODI KREMA KOJA SOZDAVA SAMODOVERBA.SUPER NOVOGODISEN PODAROK..klinicki dokazan proizvod. pozdrav:)

 16. Икица Reply

  за да ја спречам појавата на првите брчки 🙂

 17. suzana Reply

  кремата ја употребувам и сите пофалби за неа јас сум презадоволна и им ја препорачувам на сите презапослени мајки и баби затоа што ќе нема потреба да одите на козметичар
  поздрав

 18. daniela Reply

  brend broj eden

 19. Rada Reply

  Eucerin Hyaluron-Filler zatoa sto mi pomaga da ne mi se poznavaat borite, za smetka na moite godini!!!

 20. Maja Reply

  Sakam da ja probam Eucerin kremata bidejki pocnaa da mi se pojavuvaat bori na liceto i do sega od kremite sto gi probav nemam nikakvo podobruvanje,borite ne se ne namaluvaat ni malku.Se nadevam deka so Eucerin ke ima podobruvanje i deka ke gi namali moite bori na liceto i deka so nea Eucerin kremata ke zavrsat i moite problemi so liceto koi sega gi imam i ne mozam da najdam krema sto ke mi pomogne

 21. cvetanka Reply

  Bi sakala da ja probam i da vidam kako ke deluva kaj mene . Ako sum zadovolna ke prodolzam da ja koristam. Jas veke dlaboko sum zavlezena vo seesetivtorata godina , brckite se ocigledni

 22. Natasa Srezoska Reply

  Сакам да ја добијам Eucirine Hylauron Filler затоа што сметам дека не посои друга крема која толку балансирано ги комбинира леснотијата на користењето, прекрасниот мирис, мазната текстура, непосредните резултати и убавиот финиш.А мене навистина ми треба 🙂

 23. verica Reply

  jas veke ja koristam podolg period i sum prezadovolna navistina so nea se postignuvaat golemi rezultati zatoa sakam da ja dobijam

 24. verica Reply

  jas ja koristam podolg vremenski period i prezadovolna sum od postignatite rezultati okolu izravnuvanje na brckite zatoa bi sakala da ja dobijam da bi prodolzila so upotrebata na istata

 25. Katarina Reply

  Многу би се ирадувала да добијам корисен и посакуван производ како подарок во предновогодишната сезона на подароци. Па нели малите нешта не прават среќни…, а ова е одлична можност и добар момент да се почуствува среќата и да се осети новогодишната магија!

Остави коментар