Најдобрата заштита од штетното дејство на УВ зраците?

Без оглед на возраста, секоја кожа има потреба од заштита од сонце.
Датум: 01 јун 2018
, Автор:

Сувата и атопична кожа бара посебна нега!

Недостатокот на влага во кожата може да се манифестира на повеќе начини, од обична рапавост, перутање, мали пукнатини на кожата, па до воспалителни промени, затегнатост на кожата и јадеж.
Датум: 19 феб 2018
, Автор:

Eucerin Hyaluron-Filler + Elasticity нега против стареење на кожата, за поцврст, посвеж и поблескав ефект

Структурата на кожата се менува како старееме: прво се појавуваат фини линии и брчки што со текот на времето се продлабочуваат...
Датум: 24 ное 2017
, Автор:

Тест за одредување на типот на кожа

Решете го овој тест и дознајте каква кожа имате и кои производи најмногу ѝ одговараат.
Датум: 10 ное 2017
, Автор:

Нова линија на Eucerin® DermoPure – за почиста и мазна кожа

Новата линија DermoPure, Eucerin® претставува нови и подобрени производи за луѓе со кожа склона кон акни.
Датум: 04 окт 2017
, Автор:

Топло е, внимавајте доволно да ја хидрирате кожата!

Во лето е добро да користите хидратантен крем, како и да го чистите лицето барем два пати на ден. Ви препорачуваме Eucerin AQUAporin ACTIVE.
Датум: 07 јул 2017
, Автор:

Еуцерин совети за нега на сувата кожа во соработка со доц. д-р Катарина Ставриќ

Одржувањето здрава кожа како и превенцијата од изложување на токсични супстанции се предуслов за здрава кожа подоцна во животот.
Датум: 18 мај 2017
, Автор:

Eucerin AtopiControl – Колекција за нега на сува и раздразнета кожа

Колекцијата Eucerin AtopiControl се состои од внимателно одбрани козметички производи кои се грижат за сувата и чувствителна кожа, како и за атопичната кожа во текот на неактивните фази, и кога се појавуваат црвенила.
Датум: 24 јан 2017
, Автор:

EucerinELASTICITY+FILLER – Последен научен новитет за нега на кожата

За ефективна нега на возрасната кожа по 50-тата година...
Датум: 23 ное 2016
, Автор:

Еucerin Elasticity+Filler за кадифено мека кожа и по педесеттата година од животот

За подобра еластичност плус пополнување на длабоките брчки...
Датум: 27 окт 2016
, Автор:

Eucerin DermatoCLEAN 3-in-1 Micellar Cleansing Fluid: Го чисти лицето како гел, освежува како тоник и нежно и ефективно ја отстранува шминката

Овој производ може да се користи наутро за отстранување на остатоците и вишоците на кожата како себумот и потта создадени во текот на ноќта, додека навечер за ефикасно отстранување на нечистотиите и шминката.
Датум: 13 окт 2016
, Автор:

Важноста на производите за чистење на кожата

Да не заборавиме колку е важно производите за нега да ги нанесуваме на чиста кожа.
Датум: 09 сеп 2016
, Автор: