Како до подмладувачки ефекти на лицето за кратко време?!

Како до подмладувачки ефекти на лицето за кратко време?!

Доколку сакате за многу кратко време да ги израмните површинските линии и брчки, а кожата на лицето да ви биде убава и со природен сјај, Eucerin® Hyaluron-Filler ноќен пилинг и серум е вистинскиот избор.

Како до подмладувачки ефекти на лицето за кратко време?! Eucerin® Hyaluron-Filler ноќен пилинг и серум

Иновативен производ којшто од една страна овозможува траен пилинг-ефект, а од друга страна ја измазнува кожата и ги пополнува брчките. Станува збор за нов подмладувачки производ за нега на кожата со двојно дејство кој обезбедува помазна и помлада кожа, преку инјектирање на хијалурон и пилинг со алфа-хидрокси (овошни) киселини, два добро познати дерматолошки клинички методи со докажана ефикасност. Деликатните состојки видно го подобруваат релјефот на кожата и дејствуваат дури и на најдлабоките брчки во текот на ноќта.

Како до подмладувачки ефекти на лицето за кратко време?! Eucerin® Hyaluron-Filler ноќен пилинг и серум

Се препорачува да се нанесува со нежни масажни движења на добро исчистена кожа. За оптимални резултати Eucerin®Hyaluron-Filler ноќниот пилинг и серум треба да се нанесува навечер пред ноќниот крем за нега којшто го користите, како на пример Hyaluron-Filler ноќен крем.

Како до подмладувачки ефекти на лицето за кратко време?! Eucerin® Hyaluron-Filler ноќен пилинг и серум


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар