Топло е, внимавајте доволно да ја хидрирате кожата!

Топло е, внимавајте доволно да ја хидрирате кожата!

Во текот на летото телото при потење губи големо количество на вода, затоа е важно да пиете многу течности за да го надоместите тој губиток, а со тоа и да се осигурате дека вашата кожа ќе остане мека и хидрирана.

3-toplo-e-vnimavajte-dovolno-da-ja-hidrirate-kozhata-kafepauza.mk

Во лето е добро да користите хидратантен крем, како и да го чистите лицето барем два пати на ден. Ви препорачуваме Eucerin AQUAporin ACTIVE. Овозможува интензивна хидратација во длабочина, ја смирува чувствителната кожа и ја прави мека и нежна. Кожата брзо ја апсорбира, претставува одлична основа за шминка, а клиничките и дерматолошките проучувања докажуваат одлична ефикасност и подносливост од чувствителната кожа. Не содржи додатоци за мирис и е без парабени, а најдобро е да се нанесува на чиста кожа на лицето наутро и навечер, избегнувајќи ја зоната околу очите.

2-toplo-e-vnimavajte-dovolno-da-ja-hidrirate-kozhata-kafepauza.mk

Исто така е убаво да правите пилинг почесто, за да ги отстраните мртвите клетки, а на тој начин и да ја подобрите циркулацијата на крвта на лицето.

Лето е и се е убаво! Уживајте.

1-toplo-e-vnimavajte-dovolno-da-ja-hidrirate-kozhata-kafepauza.mk


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар