10 септември 2013 | Кафе пауза

Како правилно да го исчистите лицето пред спиење?

Неправилното миење на лицето може да доведе до голем број проблеми, како оштетена и сува кожа, воспаление, црвенило и појава на акни. Кожата на лицето е многу чувствителна и затоа е важно да ги следите следниве 7 чекори.

Шест фактори потребни за вистинска среќа

Да бидете вистински среќни воопшто не е тешко. Потребно е да почнете да живеете во сегашноста, да се радувате на иднината и да поминувате што повеќе време со вашите најсакани.

5 вежби за затегнување на различни мускули на стомакот

Со помош на оваа илустрација, ќе знаете точно на која вежба треба најмногу да се посветите, за да ги стопите несаканите масти околу стомакот.

Што не смеете да правите по прекинување на врската?

Додека раната е свежа а чувствата измешани, лесно се прават погрешни чекори кои можат да ви наштетат на многу начини. Ова се 7 нешта кои не смеете да си дозволите да ги направите по раскинување.
Датум: 10 сеп 2013
, Автор:

Вегетаријанска лазања со спанаќ

Лазања без месо, која никогаш нема да ви се здосади...

Неверојатна мачка подучува бебе да оди

Грижите за паѓањето на вашето штотуку проодено бебе се значително помали, доколку по дома имате ваква мачка-тутор, која ефикасно ќе го подучи да оди без нечија помош. :)

Храна која ќе ви помогне да се ослободите од акните

Она што го јадете многу се одразува на изгледот на вашата кожа. Затоа, обрнете повеќе внимание на вашата исхрана. Ова се топ 8 продукти кои ќе ви помогнат да се изборите против акните.
Датум: 10 сеп 2013
, Автор:

5 цитати со корисни совети од познатите мудри жени

Од Дороти Паркер до Маргарет Тачер, еве што кажале едни од најпознатите жени на сите времиња. Ова се 5 кратки цитати од познатите мудри и успешни жени.
Датум: 10 сеп 2013
, Автор:

Презервативи со интересни амбалажи

Во продолжение ќе погледнете дизајни на презервативи од неколку производители кои навистина внимавале на нивниот продукт.