Неверојатна мачка подучува бебе да оди

Моментот кога бебето првпат ќе прооди е неизмерна радост за родителите. Но, воедно подразбира и повеќе внимание од нивна страна, бидејќи тоа веќе нема да седи мирно во креветчето, туку ќе се обидува да оди и честопати ќе паѓа. Неверојатна мачка го подучува бебето како да одиДобрата вест е дека грижите ќе им бидат значително помали, доколку низ дома имаат ваква мачка-тутор, која ефикасно ќе го подучи бебето да оди, без нивна помош. 🙂Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар