Бременоста на една Аргентинка во 10 впечатливи фотографии

Ако социјалните мрежи и блогови некогаш беа резервирани за фотки со коктели в рака, слатки животинки и вкусна храна, сега хит на интернет се т.н. „selfie“ фотографии, за кои ја вртите камерата кон себе и потоа го објавувате онлајн така создаденото дело, за кое најверојатно ќе добиете многу пофални коментари. Сега, можеби нов вид „selfie“ фотографии ќе стане интернет хит, благодарение на една фотографка, која ја овековечила нејзината бременост во серија интересни фотографии.

Бременоста на една Аргентинка во 10 впечатливи фотографии

Аргентинската фотографка Софи Старзенски ја документирала нејзината бременост, фотографирајќи се во 4-тата, 15-тата, 20-тата, 25-тата, 29-тата, 33-тата, 37-мата и 40-тата недела од бременоста, а на крајот и со нејзиниот, сега тримесечен син Симон.

Бременоста на една Аргентинка во 10 впечатливи фотографии

28-годишната мајка која е родена во Буенос Аирес, се запознала со уметноста на фотографирањето на 18-годишна возраст, учејќи со италијанскиот професор Алдо Бреси. Таа потоа почнала да работи во лабораторија и да развива свои фотографии, а на 19 години се запишала на разни курсеви за фотографија, кога сфатила дека тоа е повеќе од хоби.

Бременоста на една Аргентинка во 10 впечатливи фотографии

Софи обожава да патува и секогаш со себе го носи нејзиниот фотоапарат за да ги сочува нејзините спомени. Таа учествувала во изложби во нејзиниот роден град Буенос Аирес, работи и фриленс и соработува со локалните медиуми.

Бременоста на една Аргентинка во 10 впечатливи фотографии Бременоста на една Аргентинка во 10 впечатливи фотографии Бременоста на една Аргентинка во 10 впечатливи фотографии Бременоста на една Аргентинка во 10 впечатливи фотографии Бременоста на една Аргентинка во 10 впечатливи фотографии Бременоста на една Аргентинка во 10 впечатливи фотографии Бременоста на една Аргентинка во 10 впечатливи фотографии

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар