Како еден пар ја прославил 61-годишнината од бракот?

Овој неодолив пар е во брак неверојатни 61 година, а сега конечно овие симпатични баба и дедо, имаат фотографии за спомен каков што заслужуваат. Како специјален празничен подарок, организаторката на настани која е и нивна внука, Лорен Велс, решила да им создаде навистина убави фотографии по повод нивната годишнина. Според неа, овие двајца никогаш ги немаат извадено венчалните прстени од раце, секогаш биле најдобри пријатели и имаат само една фотографија од нивната свадба, бидејќи нивниот најмен фотограф, ги извисил.

Како еден пар ја прославил 61-годишнината од бракот

Влечејќи инспирација од анимираниот филм на Пиксар „Up“, Лорен со помош на тим од повеќе луѓе, го создала овој уникатен подарок. Лорен смета дека добиените фотографии носат со себе вистинска магија и таа едвај чека да ги види лицата на среќниот пар, кога тие првпат ќе ги видат, на божиќната вечер.

Како еден пар ја прославил 61-годишнината од бракот Како еден пар ја прославил 61-годишнината од бракот Како еден пар ја прославил 61-годишнината од бракот Како еден пар ја прославил 61-годишнината од бракот Како еден пар ја прославил 61-годишнината од бракот Како еден пар ја прославил 61-годишнината од бракот Како еден пар ја прославил 61-годишнината од бракот Како еден пар ја прославил 61-годишнината од бракот Како еден пар ја прославил 61-годишнината од бракот Како еден пар ја прославил 61-годишнината од бракот


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар