Необични свадбени фотографии

Едуард Стелмах е моден фотограф од Украина којшто го користи своето изострено чувство за гламур и естетика за да направи креативни и несекојдневни свадбени фотографии. Тој вели дека за него резултатот од свадбената фотографија е многу важен, затоа што тие се „чувари на спомените“.

Необични свадбени фотографииНеобични свадбени фотографии

 

„Свадбената фотографија не е само занимање, тоа е начин на живот на уметникот кој црта со фотоапаратот. Јас внесувам гламур во свадбата. Сакам мојата фотографија да означи почеток на одлична приказна, визуелно различна од оние што ги има во сечиј свадбен албум,“ вели Едуард.

Необични свадбени фотографииНеобични свадбени фотографииНеобични свадбени фотографииНеобични свадбени фотографииНеобични свадбени фотографииНеобични свадбени фотографииНеобични свадбени фотографииНеобични свадбени фотографииНеобични свадбени фотографииНеобични свадбени фотографииНеобични свадбени фотографииНеобични свадбени фотографииНеобични свадбени фотографииНеобични свадбени фотографииНеобични свадбени фотографииНеобични свадбени фотографииНеобични свадбени фотографииНеобични свадбени фотографииНеобични свадбени фотографииНеобични свадбени фотографии

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар