Слатките фотографии на мојот син

Слатките фотографии на мојот син

Холандскиот фотограф Адријан Сомелинг ја овековечува убавината на детството креирајќи фото-манипулации со неговиот син.Слатките фотографии на мојот син

„Децата се мојата најголема инспирација, кога и да го видам син ми се потсетувам на моето детство.“

Иако е фотограф само две години, неговата фан-страница на Фејсбук веќе брои скоро 9.000 обожаватели. Таму можете да најдете видеа во кои е прикажан процесот на изработка на фотографиите и нивната понатамошна обработка.Слатките фотографии на мојот синСлатките фотографии на мојот синСлатките фотографии на мојот синСлатките фотографии на мојот синСлатките фотографии на мојот синСлатките фотографии на мојот синСлатките фотографии на мојот синСлатките фотографии на мојот син


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар