Хипнотизирачки скулптури од хартија

Хипнотизирачки скулптури од хартија

Можеби си мислите дека ова се само обични детално изработени керамички бисти, но за да ја погледнете нивната вистинска убавина, треба буквално да ги оддиплите. 🙂Хипнотизирачки скулптури од хартијаХипнотизирачки скулптури од хартијаИнспириран од традиционалните кинески хартиени декорации, пекиншкиот артист Ли Хонгбо, ги креирал овие суперфлексибилни скулптури, од илјадници слоеви тенка залепена хартија. Хипнотизирачки скулптури од хартијаХипнотизирачки скулптури од хартијаХонгбо ги создава овие неверојатни скулптури кои потсетуваат на саќе, стратешки лепејќи ги слоевите хартија еден со друг. Потоа, тој ја длаби посакуваната форма од залепените топови хартија и го создава надреалниот ефект на скулптурите, нежно потегнувајќи од врвот или дното на скулптурата.Хипнотизирачки скулптури од хартијаХипнотизирачки скулптури од хартијаЗадолжително погледнете ги и видеата, за да ги видите скулптурите во акција.Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар