Мјанмар од високо – фотографии од преубавата азиска земја кои ќе ве остават без здив

Мјанмар од високо – фотографии од преубавата азиска земја кои ќе ве остават без здив

Дозволете овие преубави фотографии на Димитар Караниколов за миг да ве однесат во Мјанмар. Бугарскиот фотограф и архитект кој во моментов престојува во Лондон ги документирал своите патувања во оваа мистична земја преку серија на фотографии направени со дрон. За него патувањето е бегство од рутината на секојдневниот живот. Во продолжение погледнете ги неговите фотографии и запознајте го Мјанмар.

Мјанмар од високо – фотографии од преубавата азиска земја кои ќе ве остават без здив

Мјанмар од високо – фотографии од преубавата азиска земја кои ќе ве остават без здив

Мјанмар од високо – фотографии од преубавата азиска земја кои ќе ве остават без здив

Мјанмар од високо – фотографии од преубавата азиска земја кои ќе ве остават без здив

Мјанмар од високо – фотографии од преубавата азиска земја кои ќе ве остават без здив

Мјанмар од високо – фотографии од преубавата азиска земја кои ќе ве остават без здив

Мјанмар од високо – фотографии од преубавата азиска земја кои ќе ве остават без здив

Мјанмар од високо – фотографии од преубавата азиска земја кои ќе ве остават без здив

Откако ги погледнавте овие фотографии, можеби ќе сакате да прочитате и за патувачкиот фотограф кој преку дрон ги открива мистериите на разноликиот кинески пејзаж.

Извор: plainmagazine.com


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Вљубеничка во книжевноста, музеите и патувањата. Исто како и Борхес, рајот си го замислува како огромна библиотека.

Поврзани содржини

Остави коментар