Магијата на Плитвичките Езера во есен доловена преку објективот на еден фотограф

Магијата на Плитвичките Езера во есен доловена преку објективот на еден фотограф

Фотографот Тамас Домбора Тот ги посетил Плитвичките Езера пред четири години и ја фотографирал прекрасната зимска идила со бели, снежни пејзажи. Неодамна повторно се вратил за да го овековечи паркот со боите на есента.

Магијата на Плитвичките Езера во есен доловена преку објективот на еден фотограф

„Ова е место што вреди да го посетите во кое било време од годината затоа што убавината на овој парк е секогаш празник за очи“, вели фотографот.

Во продолжение погледнете ги неговите фотографии.

Магијата на Плитвичките Езера во есен доловена преку објективот на еден фотограф

Магијата на Плитвичките Езера во есен доловена преку објективот на еден фотограф

Магијата на Плитвичките Езера во есен доловена преку објективот на еден фотограф

Магијата на Плитвичките Езера во есен доловена преку објективот на еден фотограф

Магијата на Плитвичките Езера во есен доловена преку објективот на еден фотограф

Магијата на Плитвичките Езера во есен доловена преку објективот на еден фотограф

Магијата на Плитвичките Езера во есен доловена преку објективот на еден фотограф

Магијата на Плитвичките Езера во есен доловена преку објективот на еден фотограф

Магијата на Плитвичките Езера во есен доловена преку објективот на еден фотограф

Откако ги погледнавте овие преубави фотографии од Плитвичките Езера, можеби ќе сакате да погледнете и фотографии од езеро во Хрватска кое изгледа волшебно во боите на есента, но исто така и под белата снежна покривка.

Извор: designyoutrust.com


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Вљубеничка во книжевноста, музеите и патувањата. Исто како и Борхес, рајот си го замислува како огромна библиотека.

Поврзани содржини

Остави коментар