Езеро во Хрватска кое изгледа волшебно во боите на есента, но исто така и под белата снежна покривка

Езеро во Хрватска кое изгледа волшебно во боите на есента, но исто така и под белата снежна покривка

Бурниот начин на живот, многуте обврски и темпото што не дозволува да се посветиме во текот на неделата на малите нешта што значат многу, се голема причина да не пропуштиме ниту еден викенд во природа. Хрватска изобилува со природни убавини, затоа нема причина да не уживате во пријатна прошетка и да останете на чист воздух кога ќе ги отворат границите. Ставете го ова место на листата за идни патувања!

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Fran V. (@vladfran.croatia)

Локварското Езеро се наоѓа во Горски Котар и иако е вештачко езеро, неговата околина е целосно природна и е опкружена со прекрасна шума која е совршена за прошетки и рекреации. На споменатото езеро често се одржуваат разни спортски настани, како и настани организирани од планинари и велосипедисти, а тоа е одлична локација за оние кои уживаат и во риболовот.

Иако Локварското Езеро е многу добра идеја за еднодневно патување, ви предлагаме да се одлучите за повеќе денови затоа што ќе можете да спиете во прекрасни бајковити дрвени колиби кои се волшебни во боите на есента или под белата снежна покривка.

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Fran V. (@vladfran.croatia)

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Gorski Kotar (@gorski__kotar)

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Gorski Kotar (@gorski__kotar)

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Matej Mrvos (@matej_mrva)

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Ariana (@ariana_rimac_buba)

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Gorski Kotar (@gorski__kotar)

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Čarobna Koliba (@carobnakoliba)

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Mizuki Satoshi (@mizukisatoshi1)

Погледнете ги овие 22 фотографии од Истанбул што може да го сменат вашето мислење за Турција.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар