12 креативни начини да се фотографирате со вашето семејство

Што е семејство? Тоа се луѓето кои те прифаќаат онаков каков што си. Во добро, во лошо, половично или целосно, тоа се луѓето кои секогаш ќе се појават и ќе останат покрај тебе, без разлика на сѐ. Тоа не се само луѓе со кои делиш иста крв и хромозоми, туку нешто пошироко, помоќно.

Во текот на животот создаваме многу семејства. Она од коешто потекнуваме, семејството кое ние го создаваме и групите од пријатели, љубовници, а понекогаш дури и непознати луѓе, од кои сме биле дел додека сето ова се случувало. Ниедно од нив, не било совршено семејство и не можеме да очекуваме да биде. Не може ниедна личност да постане твојот свет. Трикот се состои во тоа, да го земеш сето она коешто луѓето ти го даваат и да создадеш свој свет од тоа.“ – вака американската писателка Сара Десен го дефинира семејството во нејзиниот роман „Катанец и клуч“.

Во чест на семејството, ви посочуваме 12 креативни и забавни начини, засекогаш да ги сочувате убавите спомени поминати со најблиските:

12 креативни начини да се фотографирате со вашето семејство12 креативни начини да се фотографирате со вашето семејство12 креативни начини да се фотографирате со вашето семејство12 креативни начини да се фотографирате со вашето семејство12 креативни начини да се фотографирате со вашето семејство12 креативни начини да се фотографирате со вашето семејство12 креативни начини да се фотографирате со вашето семејство12 креативни начини да се фотографирате со вашето семејство12 креативни начини да се фотографирате со вашето семејство12 креативни начини да се фотографирате со вашето семејство12 креативни начини да се фотографирате со вашето семејство12 креативни начини да се фотографирате со вашето семејство

Доколку ви се допадна оваа содржина, сигурно ќе ве интересира и кои фотографии морате да ги направите со вашето бебе?


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар