помфрит | Кафе пауза

Замена за помфрит: Крцкави опции кои се подеднакво вкусни!

Овие рецепти ќе ви бидат добредојдени доколку решивте да намалите со помфритот...

„Помфрит“ од палента со вкус на пармезан и многу зачини

Се прашувате што да направите со останатата палента? Можете да го подготвите овој рецепт кој е многу брз и лесен!

Како да направите помфрит без компири?

Со овој гарнир не ви е потребно ниту главно јадење, а овој рецепт ќе ги воодушевите сите оние што мислат дека на доброто парче месо му недостасува нешто ако не е сервирано со компири.

Ароматичен помфрит подготвен на здрав начин

Нема потреба да го пржите помфритот со многу масло за да биде вкусен и сочен.

Здрав помфрит: Рецепт за крцкави и вкусни компирчиња

Со помош на овој рецепт со маслиново масло, вашето омилено нездраво јадење ќе се претвори во вкусен и здрав оброк

5 видови „здрава“ храна која всушност е полоша алтернатива од помфритот

Откријте за која храна станува збор и како да ја избегнете...

23 работи подобри од диета и вежбање

На сите оние кои не се мачат да ја подобрат својата фигура летово, овие гифови ќе им го подотворат апетитот и со сигурност ќе ги насочат кон фрижидерот. На сите останати – со среќа!
Датум: 07 јул 2014
, Автор:

10 забавни финти кои ќе ви го олеснат животот во разни ситуации

Зарем не сакаме сите да си го направиме животот полесен?
Датум: 22 ное 2013
, Автор:

Најздравиот помфрит од Мекдоналдс

За неколку минути можете да направите здрава закуска која вашите деца ќе ја обожаваат.

Чудни работи инспирирани од Гангнам стилот

Светската зараза со Гангнам стилот, очигледно нема намера да заврши, туку напротив, почнува да зазема нови размери. :)

Пијано на кое не се свири, хамбургер кој не се јаде…

Компанијата „Woouf“ од Барселона, Шпанија дошла до интересна идеја да дизајнира оригинална колекција персонализирани перници за седење, во облик на пијано, звучник, сендвич, куфер...
12