Чудни работи инспирирани од Гангнам стилот

Чудни работи инспирирани од Гангнам стилот

Светската зараза со Гангнам стилот, очигледно нема намера да заврши, туку напротив, почнува да зазема нови размери. Погледнете што сè луѓето се инспирирале да направат, од познатата песна на Псај. 🙂

УСБ стик во Гангнам стил

Чудни работи инспирирани од Гангнам стилот

Разигран јапонски оброк во Гангнам стил

Чудни работи инспирирани од Гангнам стилот

Гангнам тетоважа

Мислевте дека вие сте обожаватели на оваа песна? Сигурно не колку оваа девојка, која си ја истетовирала фразата на нејзината рака. Единствената утеха после соочување со ова нешто, е фактот дека терминот „Gangnam Style“ репрезентира луѓе кои се тренди. Чудни работи инспирирани од Гангнам стилот

Торта во Гангнам стил

Чудни работи инспирирани од Гангнам стилот

Макијато декорирано со портрет на Псај од млечна пена

Чудни работи инспирирани од Гангнам стилот

Обувки во Гангнам стил

Чудни работи инспирирани од Гангнам стилот

Мекшејкер помфрит во Гангнам стил

Таман кога помисливте дека Псај и неговиот Гангнам стил се насекаде околу вас, сфаќате дека сѐ уште не сте виделе сѐ. Очигледно во Малезија можете да нарачате McShaker помфрит во Мекдоналадс, во кој друг ако не, во Гангнам стил. Според инструкциите, сѐ што потрошувачот треба да направи, е да посоли од зачинот во ќесето со компири, потоа да го затвори и да го протресе, изведувајќи го популарниот коњски танц од видео записот на „Gangnam Style“. Така би добиле ќеса полна со мекшејкер помфрит, зачинети со Гангнам стил.Чудни работи инспирирани од Гангнам стилот

Секси лате во Гангнам стил

Чудни работи инспирирани од Гангнам стилот

Колачиња во Гангнам стил

Чудни работи инспирирани од Гангнам стилот

Маникир во Гангнам стил

Чудни работи инспирирани од Гангнам стилот

Забрана за Гангнам стилот

Гангнам стилот на Псај е докажано популарен низ целиот свет, што некои дури и го „забрануваат“ поради безбедносни причини. 🙂Чудни работи инспирирани од Гангнам стилот


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар