Направете сами: креативни празнични декорации

Направете сами: Креативни празнични декорации

Самата новогодишна и божиќна прослава, дефинитивно не се најзабавните денови од целата година. Магијата се состои во самото очекување на празничниот дух, кој го обзема целиот свет. Сепак, празничното расположение нема да нѐ зафати, доколку самите не се потрудиме да се инспирираме. За таа цел, направете сами, едно од овие 15 креативни декорации, кои ќе ви причинат задоволство за пристигнувањето на новата 2013 година.

1. Лампион од старо искршено цеде

Направете сами: креативни празнични декорацииНаправете сами: креативни празнични декорации

2. Снешковци од капачиња за шише

Направете сами: креативни празнични декорации

3. Лампиони – пингвини од прегорени сијалици

Направете сами: креативни празнични декорации

4. Рудолф создаден од делови од сложувалка

Направете сами: креативни празнични декорации

5. Лампион облепен со копчиња со различна големина и форма

Направете сами: креативни празнични декорации

6. Лампиони свиткани во весници и наросени со светки

Направете сами: креативни празнични декорации

7. Шишарки со блескави светки

Направете сами: креативни празнични декорации

8. Запчаници како декоративни украси за елка

Направете сами: креативни празнични декорации

9. Празнични украси направени од тапи за вино

Направете сами: креативни празнични декорации

10. Лампион обложен со ружички смотани од страници од книга

Направете сами: креативни празнични декорации

11. Лампиони декорирани со отпечатоци од прсти

Направете сами: креативни празнични декорацииНаправете сами: креативни празнични декорации

12. Рециклирана РАМ меморија како украс за елка

Направете сами: креативни празнични декорации

13. Ирваси од ролни од тоалетна хартија

Направете сами: креативни празнични декорацииНаправете сами: креативни празнични декорации

14. Плетени снегулки како украси за елка

Направете сами: креативни празнични декорацииНаправете сами: креативни празнични декорации

15. Ѕвонеста тегла декорирана како кристална топка

Направете сами: креативни празнични декорации


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

  1. Михаела Reply

    сите се многу убави!! ако најдете повеќе вакви do it yourself декорации (немора да бидат за нова година) обавезно објавете ги! 🙂

  2. wae Reply

    da be da ! Mislite lesno se pravat ovie . Vie ste gi nasle slikive na google i odma ajde lesni dekoracii aj napravi gi pa vidi dali se lesni !!! -.- :@

  3. Meylin Reply

    Mnogu ubavi raboti za novata godina

Остави коментар