03 февруари 2020 | Кафе пауза

Машки таблети за контрацепција?! Дали машкиот род е спремен да користи нешто вакво?

И покрај охрабрувачките наоди од едно скоро 50-годино истражување, сè уште нема варијанта на таблети за контрацепција кои може да ги користат мажите.

Сликата што ја гледате открива за што тајно копнеете во љубовта и врските

Добрата вест е дека тестовите за визуелизација се дизајнирани за да ги откриете спецификите на вашата личност.

Како да направите помфрит без компири?

Со овој гарнир не ви е потребно ниту главно јадење, а овој рецепт ќе ги воодушевите сите оние што мислат дека на доброто парче месо му недостасува нешто ако не е сервирано со компири.

18 фотографии што покажуваат дека ретриверите се најдобрите кучиња

Лабрадорите и златните ретривери се најомилените раси кучиња во светот затоа што нивната пријателска природа ги прави прекрасни домашни миленици, а нивната интелигенција ги прави многу вешти придружници.

8 работи што (не) треба да ги правите за време на ретроградниот Меркур и на Денот на вљубените

Очигледно е дека овој транзит предизвикува проблеми, но постојат многу мерки за претпазливост што можете да ги преземете за да избегнете некои од вообичаените стапици.

За оние со око соколово: Можете ли да ја најдете змијата меѓу сите овие жирафи?

Овие жирафи ги збунија корисниците на социјалните мрежи, а самиот поглед кон илустрацијата дава до знаење дека задачата не е лесна.

7 видови поврзаност помеѓу мајката и ќерката и како секоја поврзаност влијае врз животот на ќерката

Врските помеѓу мајките и ќерките може да бидат различни, па во продолжение ќе откриете каква е вашата и како таа влијаела на вас додека сте биле дете.

Психологија на боите: Носењето на овие нијанси докажано го подобрува расположението

Многумина тврдат дека решението за подигнување на расположението во зима е во облеката со светли бои.

Мамурлак од благо! Да, добро слушнавте и е исто толку тежок колку и оној од премногу алкохол!

Можеби вечерва се предозиравте од чоколади и вафли, па не се чувствувавте добро утрово

Која карактеристика ве прави совршено добар пријател? Еве што велат астролозите за тоа

Постојат различни црти од нашите личности, но кои особини нè прават добри пријатели дознајте од астролозите кои имаат одговор и на ова прашање.