За оние со око соколово: Можете ли да ја најдете змијата меѓу сите овие жирафи?

За оние со око соколово: Можете ли да ја најдете змијата меѓу сите овие жирафи?

Овие жирафи ги збунија корисниците на социјалните мрежи, а самиот поглед кон илустрацијата дава до знаење дека задачата не е лесна. Меѓу сите овие жирафи се крие една змија. Дали можете да ја пронајдете за помалку од една минута?

За оние со око соколово: Можете ли да ја најдете змијата меѓу сите овие жирафи?

Ако сè уште не можете да ја пронајдете змијата, погледнете го решението.

  • Решение:

    За оние со око соколово: Можете ли да ја најдете змијата меѓу сите овие жирафи?

Еве уште една загатка за оние со око соколово: Можете ли да го најдете глувчето меѓу сите овие верверички?


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар