25 август 2015 | Кафе пауза

На овој начин нема шанси да погрешите во одредувањето на обликот на вашето тело

Иако некои ќе кажат дека тоа е лесно да се одреди, поголемиот дел од жените не можат да кажат каков е обликот на нивното тело.

7 ситуации во кои ниедна жена не смее да ѝ суди на друга жена

Жените се пријателки, мајки, сопруги, сестри, колешки, работодавачи... и токму поради тие улоги и животни задачи, една жена во ниеден момент не треба да ѝ замери на друга жена.

7 најдобри трикови за да го заспиете вашето дете

Без разлика дали се работи за новороденче или мало дете, на родители им се крева косата кога треба да го заспијат детето.

16 „безопасни“ начини на кои ги одложуваме работите што треба да ги завршиме

Затоа што дури и ѕверење во ѕидот е поинтересно од завршување на обврските...

5 видови „здрава“ храна која всушност е полоша алтернатива од помфритот

Откријте за која храна станува збор и како да ја избегнете...

Вашиот омилен десерт: Домашни манчмелоу колачиња

Вкусен, незаборавен и неверојатно едноставен рецепт

26 кученца кои се поголеми љубители на кафе од луѓето

Погледнете ги овие прекрасни зависници од кафе. :)

Имајте ги овие работи на ум кога ќе се заљубите

Не дозволувајте мозокот да ви се претвори во каша и да ви истече низ ушите.

Едноставен психолошки трик: Намалете го внатрешниот критичар

Обидете се да го намалите неговото влијание со помош на следниов едноставен трик.

Згодни момци со долга коса кои сексуално ќе ве разбудат

Кој вели дека момците со долга коса не изгледаат жешко?

10 знаци дека сте добро облечени

Мора да признаете дека наутро, додека избирате што ќе облечете, размислувате како вашиот изглед ќе му се допадне на секого.
12