22 мај 2013 | Кафе пауза

Најздравиот помфрит од Мекдоналдс

За неколку минути можете да направите здрава закуска која вашите деца ќе ја обожаваат.

Книга: „Некој како тебе“ – Сара Десен

Вистинското пријателство е ветување кое го одржуваш засекогаш...
Датум: 22 мај 2013
, Автор:

Направете фантастична пунџа со помош на чорап

Благодарение на голем број познати дами, пунџата се врати во мода...

Како да ја зачувате бојата на фармерките?

Фармерките, особено оние од темен тексас, после одредено време почнуваат да избледуваат. За да го избегнете ова, пробајте да се придржувате на овие 5 клучни правила.

Овесни снегулки со кафе

Здрав оброк кој ќе им се допадне на љубителите на кафето