19 февруари 2016 | Кафе пауза

Забавни илустрации ни го откриваат скриеното значење на најчестите кошмари

Неколку насоки кои ќе ви помогнат полесно да откриете што ве мачи.

Како успешно да балансирате помеѓу професионалниот и приватниот живот?

Дали е време да го промениме нашето мислење за рамнотежата помеѓу овие клучни области од нашиот живот?

Здрав помфрит: Рецепт за крцкави и вкусни компирчиња

Со помош на овој рецепт со маслиново масло, вашето омилено нездраво јадење ќе се претвори во вкусен и здрав оброк

Зошто денешните љубовни врски толку брзо се распаѓаат?

Дали проблемот се наоѓа во фактот што сме ја изгубиле почитта за врските или пак станува збор за нешто сосема друго?

Нови истражувања ни покажуваат дека патувањето низ времето е поблиску отколку што мислиме

Едно неодамнешно научно откритие вели дека патувањето низ времето може да се случи во блиска иднина.

5 вообичаени здравствени митови во кои не треба да верувате

Проверете ги петте митови кои со сигурност некогаш сте ги прочитале, како и вистината која се крие зад нив.
Датум: 19 фев 2016

Магични места во Хрватска кои треба да ги посетите

Хрватска е комбинација од природна убавина, богата историја, фантастично вино и кристално чисти сини мориња.

6 трикови во исхраната кои ги научивме од професионалните спортисти

Ниту премногу одрекување од вашата омилена храна, ниту претерано уживање во палачинки и пици е балансот кој ви е потребен за совршена форма и тело.
Датум: 19 фев 2016

Астрологијата советува: Како да ја вратите изгубената љубов?

Следете ги овие астро совети и набрзо повторно ќе бидете во прегратката на љубените.
Датум: 19 фев 2016

Опра Винфри: 10 едноставни правила за успех

Правила за успех во животот и кариерата од една од највлијателните жени во медиумите.

Филмски предлози: Комедии од јануари 2016

Одморете го вашиот мозок од постојаните пукања, војни и борење за живот со овие 3 филмови кои се лесни за гледање.

Оптимизам: Навика вредна за стекнување

Дали чашата е полупразна или полуполна?
12