Забавни илустрации ни го откриваат скриеното значење на најчестите кошмари

Забавни илустрации ни го откриваат скриеното значење на најчестите кошмари

Дали ви се случило да сонувате еден ист сон повеќе пати? Според психолозите, умот преку соништата кои се повторуваат најчесто се обидува да ни каже нешто што е скриено во нас. Нешто за кое ние воопшто не сме свесни, а сепак има силно влијание врз нашето секојдневие. Иако значењето на соништата се индивидуални и за секој човек можат да бидат различни, сепак постојат неколку насоки кои ќе ви помогнат полесно да откриете што ве мачи.

(0) Забавни илустрации ни го откриваат скриеното значење на најчестите кошмари


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар