12 февруари 2019 | Кафе пауза

3 неизоставни трендови за убавина за оваа сезона

Оваа сезона вниманието повторно е насочено кон природната убавина и едноставната шминка.

Ароматичен помфрит подготвен на здрав начин

Нема потреба да го пржите помфритот со многу масло за да биде вкусен и сочен.

Истражување: Најдобриот пат до успехот е сарказмот

Сарказмот е навистина неверојатен, без разлика дали ви се допаѓа или не.

Љубовните правила на милениумците

Иако милениумците се генерација предодредена да има сè, изгледа дека им оди потешко кога станува збор за љубовта.

Работењето со земја ги прави луѓето посреќни

Микробите во почвата и човечкото здравје имаат позитивна поврзаност, која сега е и научно докажана.

Какво е физичкото, менталното и емоционалното влијание на несреќниот брак?

Дали знаевте дека влијанието на несреќниот брак е многу поголемо од тоа што мислите?

7 нешта што можете да ги направите во нов град кога сте сами и кога сакате да истражувате

Постојат многу работи што можете да ги правите во нов град, дури и кога сте сами.

Како да продолжите да се движите напред кога сакате да се откажете?

Погледнете ги 5-те најчести причини поради кои посакувате да се откажете и како да се справите со нив.

12 факти за фитнесот што веројатно нема да ги слушнете од вашиот тренер

Следниве факти ќе ви помогнат да го направите вежбањето поефективно и попријатно.

Каква карма ве очекува во 2019-та година според вашиот хороскопски знак?

Со почетокот на 2019-та година започнаа и многу промени...