Магични фотоманипулации ја оживуваат фантазијата на оваа талентирана девојка

Магични фотоманипулации ја оживуваат фантазијата на оваа талентирана девојка

Катрина Ју е талентирана фотографка со бујна фантазија. Во слободно време таа обожава да создава имагинарни сцени и да раскажува приказни.

„Отсекогаш верував дека сме способни да ги создадеме сите оние нешта што можеме да ги замислиме, со какви било алатки“, вели таа. „За мене тие алатки се фотографиите и Фотошоп, коишто ми дозволуваат да создавам приказни што дотогаш живееле само во мојата глава и да ги претворам во реалност. Или барем во фотографии.“

Погледнете дел од нејзините неверојатни дела и уживајте!

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар