3 неизоставни трендови за убавина за оваа сезона

3 неизоставни трендови за убавина за оваа сезона

Оваа сезона вниманието повторно е насочено кон природната убавина и едноставната шминка. Актуелни се трендовите за убавина што всушност им годат на повеќето жени. Погледнете ги трендовите што ќе бидат хит.

1. Руменило со топли нијанси

3 неизоставни трендови за убавина за оваа сезона

Нежно розовите и нијансите на праска ќе ѝ дадат свеж и здрав изглед на вашата кожа. Тие се неизоставен чекор во постигнувањето на „голиот“ изглед.

2. Лакови за нокти со неутрална нијанса

3 неизоставни трендови за убавина за оваа сезона

Овде спаѓаат нијансите како лаванда, нежно розова и шампањ. Тие им даваат нежен и женствен изглед на дланките, па оваа сезона ќе бидат најпопуларни бои за нокти.

3. Јога тен

3 неизоставни трендови за убавина за оваа сезона

Ова е техника на шминкање што ѝ дава природен сјај и свежина на вашата кожа. Блескавата кожа ќе ја истакне вашата природна убавина.

Погледнете и кој е најпопуларниот пролетен модел на блуза за 2019-та година.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар