палачинки | Кафе пауза

Рецепт за печени палачинки со сирење и спанаќ

Одличен избор за вашето денешно мени!

Рецепт за совршени чизкејк палачинки

Рецептот за чизкејк палачинки е идеален за мрзливо попладне и кога ќе ви падне нивото на шеќерот во крвта.

Нема да им одолеете: Рецепт за зелени палачинки

Познатиот готвач Џејми Оливер има многу вкусни и здрави рецепти, а овие зелени палачинки се идеални за сите оние кои сакаат вкусен и здрав оброк.

Палачинки со банана, грчки јогурт и шумско овошје – одличен почеток на утрото

Го знаете она чувство кога сакате да подготвите нешто посебно? Ако „денот по утрото се познава“, денот што ќе го започнете со овие палачинки ќе биде посебен.

5-те најчести грешки при подготовката на палачинки

Ако не сакате да добиете изгорени, невкусни или брашнести палачинки, прочитајте кои се најчестите грешки што ги прават луѓето и како да ги избегнете.

Хранливи и полни со витамини: Палачинките од хелда се совршен избор за појадок

Овие палачинки се различни од оние на кои сте навикнати, а главен адут им е хранливоста.

Вистински хит: Рецепт за „зебра“ палачинки

Подготовката е многу едноставна, така што дури и почетниците можат многу лесно да ја совладаат.

Рецепт за тирамису торта од палачинки

Тортите од палачинки се идеален десерт кога не сакате да ја вклучите рерната.

Рецепт за торта од палачинки и пире од костени

Дали сакате палачинки костен?и Тогаш сега е вистинското време да ги комбинирате овие два омилени десерти во вкусна торта.

Рецепт за пржени „палачинки“ полни со протеини што ги обожаваат на југот на Италија

Тоа е сицилијанска улична храна која се прави од брашно од наут и зачини.