палачинки | Кафе пауза - Part 4

Палачинки со вкус на кафе

Прекрасен десерт кој ќе ви го направи денот поубав...

Мижете 1 минута и на вашата трпеза ќе се појават палачинки

Доколку по дома ви се наоѓа една кокошка и го поседувате уредот „Pancake-Omatic“, омилениот појадок на милиони луѓе ширум светот, може да се појави на вашата трпеза за само 1 минута!

Чоколадна торта од палачинки

Феноменална торта, со која ќе ги изненадите сите ваши пријатели...

Утринска гозба

Како резултат на различните традиции, навики, култури, постојат различни видови појадоци. Запознајте се со најпопуларните во светот.
Датум: 30 апр 2012
, Автор:

Храна за побрзо совладување на утринскиот мамурлак

Не се работи за никакви магични состојки, туку станува збор за секојдневни вкусни продукти кои брзо ќе ви помогнат да се ослободите од мамурлакот.
Датум: 28 апр 2012
, Автор:

Вкусни ужини со путер од кикирики

Може да биде кремаст или крцкав, солен или природен, но не може да се негира дека путерот од кикирики е навистина вкусен. Нема ништо поубаво од неговата секојдневна консумација...
Датум: 29 јан 2012

Чоколадни палачинки

Толку се лесни за подготовка... Вкусни - со гаранција! Ставете ги на листата на десерти со кои мора да ги изненадите најблиските...