21 јуни 2021 | Кафе пауза

5 цвеќиња што се отпорни на високи температури и цветаат во текот на целото лето

За максимално уживање, украсете го балконот со цвеќиња кои не само што изгледаат убаво, туку се и отпорни на високи температури.

Рецепт за совршени чизкејк палачинки

Рецептот за чизкејк палачинки е идеален за мрзливо попладне и кога ќе ви падне нивото на шеќерот во крвта.

Едноставен трик како да ја отстраните досадната прашина што останува откако ќе ја исчистите куќата со метла и ѓубралник

Ако некогаш сте се обиделе да ги исчистите трошките со метла и ѓубралник, тогаш веројатно знаете дека секогаш има тенка линија прашина што не можете да ја отстраните.

Тест: Изберете слика и откријте што ве чека ова лето

Дали сакате да знаете што ве чека ова лето? Изберете ја сликата што ве привлекува најмногу и откријте го одговорот!