06 февруари 2021 | Кафе пауза

Хранливи и полни со витамини: Палачинките од хелда се совршен избор за појадок

Овие палачинки се различни од оние на кои сте навикнати, а главен адут им е хранливоста.

Неколку идеи како да ја истакнете убавината на мимозите

Гранчињата мимоза полни со нежни жолти цвеќиња може да бидат убава декорација во домот, а нивната убавина ќе се истакне уште повеќе ако ги украсите со други жолти цвеќиња.

Ова се најпопуларните модели на очила за оваа пролет

Можеби ги чувате во некоја од старите фиоки или допрва треба да започнете да ги барате - ова се моделите на очила што постојано ќе ги носите во 2021 година.

3 хороскопски знаци што ќе имаат многу среќа од средината на февруари

Астролозите најавуваат доаѓање на астролошки период што ќе им донесе нешто добро на сите, а најмногу на припадниците на овие 3 хороскопски знаци.

Зошто кучињата ги ставаат своите шепи на вас?

Некои мислат дека ова сигнализира дека тие се доминантни, други дека тоа е знак на наклонетост, но еве ја вистинската причина.