Ова се најпопуларните модели на очила за оваа пролет

Ова се најпопуларните модели на очила за оваа пролет

Можеби ги чувате во некоја од старите фиоки или допрва треба да започнете да ги барате – ова се моделите на очила што постојано ќе ги носите во 2021 година. Секоја сезона, дизајнерите си играат со формите, но во мода остануваат само оние безвременски модели што можете да ги носите во сите пригоди.

Сепак, ќе го прошириме опсегот на неопходни очила за оваа пролет, вклучувајќи ги мачкините, гломазните, како и пластичните ретро очила кои се совршени за на плажа. Пронајдете ја формата што најдобро одговара на вашето лице, а во продолжение проверете кој тренд е навистина за вас, а кој треба да го заобиколите.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lisa Aiken (@lisa.aiken)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Grece Ghanem (@greceghanem)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by alyssa coscarelli (@alyssainthecity)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Vanessa Hong (@vanessahong)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tamara Kalinic (@tamara)

Погледнете ги овие 10 инспиративни идеи за маникир за Денот на вљубените.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар