23 јануари 2021 | Кафе пауза

Кои се несаканите ефекти од чајот од камилица?

Иако несаканите ефекти не се чести, камилицата може да предизвика повраќање, поспаност и алергиски реакции, како што се проблеми со дишењето, иритација или оток на усните.

14 работи што Французинките не ги прават по 30-тата година од животот

Општо е познато дека жените во Франција имаат посебни стандарди на кои се придржуваат. Тие не подлежат на трендови, тие создаваат трендови.

Како се носи часовник и како да изберете вистински часовник за секоја пригода?

Иако е прифатливо да носите часовник во секоја пригода, постојат неколку основни правила за тоа како да го изберете вистинскиот часовник.
Датум: 23 јан 2021
, Автор:

3 хороскопски знаци што ќе имаат многу среќа во љубовта во текот на февруари

Февруари ќе биде одличен период за овие 3 хороскопски знаци. Нема да имате несогласувања и ќе бидете задоволни.

Вистински хит: Рецепт за „зебра“ палачинки

Подготовката е многу едноставна, така што дури и почетниците можат многу лесно да ја совладаат.

10 фотографии што докажуваат дека виолетовата и сивата боја се совршен спој во уредувањето на домот

Погледнете колку добро изгледа комбинацијата на виолетова и сива боја кога станува збор за дизајн на ентериерот.