14 работи што Французинките не ги прават по 30-тата година од животот

14 работи што Французинките не ги прават по 30-тата година од животот

Општо е познато дека жените во Франција имаат посебни стандарди на кои се придржуваат. Тие не подлежат на трендови, тие создаваат трендови. Кога ќе наполни триесет години, една Французинка никогаш нема да ги направи овие работи:

14 работи што Французинките не ги прават по 30-тата година од животот

1. Никогаш нема да оди на ботокс, нема да го „полни лицето“ затоа што го сака своето лице.

2. Му ги кажува своите проблеми на психолог, никогаш не ѝ се жали на пријателката.

3. Никогаш нема да ги следи трендови што му штетат на здравјето: наместо високи потпетици, ќе носи патики.

4. Не брза да стапи во брак. Статистичките податоци велат дека Французинките обично стапуваат во брак на возраст од околу 35 години.

5. Никогаш нема да купи брендирана облека. Таа е прилично среќна што носи подостапна гардероба.

6. Никогаш нема да се откаже од кариерата поради децата. Породилното отсуство трае 4 месеци, по што за детето се грижи дадилка.

7. Не сака да готви, da чисти или да купува намирници. За тоа ангажира професионалци.

8. Французинките не држат диети. Уживаат во храната, но и во физичките активности.

9. Французинките не се замараат со ситници, уживаат во секој момент.

10. Никогаш нема да ја напушти куќата без шал или марама.

11. Французинките не сакаат да прават маникир и никогаш нема да ги видите со долги лакирани нокти.

12. Французинките не јадат на бучни места.

13. Црвен кармин носи секоја жена, без оглед на времето од денот или од годината.

14. Ќе ја скратат косата, но ретко ја бојадисуваат.

Погледнете ги овие 12 трикови за убавина што ги прават Французинките неверојатно шармантни.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар