24 ноември 2020 | Кафе пауза

Кои бои на лак за нокти ќе бидат во тренд оваа зима?

Ако сакате да им дадете храбар изглед на вашите нокти оваа зима, не заборавајте дека металик сјајот е задолжителен.

Како да ја декорирате спалната соба во жолти нијанси?

Во текот на зимата, сè помалку ќе гледате сончева светлина. Ако сакате сончеви простории, една боја може да ви овозможи да го претворите вашиот ентериер во осветлено место.

Дали е подобро да пиете ладен или топол чај?

Покрај обичната вода, чајот е најпопуларниот здрав пијалок што можете да го пиете. Но, освен што е здрав и вкусен, чајот има голема предност и поради својата разновидност.

Која е најголемата придобивка од пријателството со секој хороскопски знак?

Пријателствата се скапоцени и единствени, а од секој пријател може да добиете и да научите разни работи.

Зошто природните производи за убавина може да направат повеќе штета отколку корист?

Зборот „органски“ дефинитивно звучи попривлечно од нешто што е вештачки произведено, но сето тоа е илузија.

Овесно или бадемово млеко: Кое е подобро?

Овесното млеко е најблиската веганска алтернатива на кравјото млеко во однос на вкусот и конзистентноста, додека бадемовото млеко може да биде прилично водено.

Сигурни сте какви мажи не ви одговараат, но дали знаете кој тип е идеален за вас?

Решете го нашиот тест кој може да ве одведе на вистинскиот пат. Одговорот ќе го најдете покрај буквата што најмногу сте ја бирале.

Прекрасно езеро со необична боја каде што и вие ќе сакате да си направите неколку фотки

Меѓу замоците, плажите, империјалните резиденции, на списокот со атракции што секој турист треба да ги посети е розовото езеро.

Која е серијата што ги зголеми продажбите на шаховски комплети и онлајн часови по шах?

„Шахот не е секогаш конкуренција. Шахот може да биде и убав“.

Рецепт за торта од палачинки и пире од костени

Дали сакате палачинки костен?и Тогаш сега е вистинското време да ги комбинирате овие два омилени десерти во вкусна торта.