11 ноември 2020 | Кафе пауза

10 раси кучиња што изгледаат како меки топчиња дури и кога ќе пораснат

Кученцата може да ви бидат посебна слабост, а некои раси се неодоливо слатки дури и кога ќе пораснат. Прочитајте кои раси кучиња секогаш изгледаат како меки топки.

Импресивна црква на Италијанскиот брег на боговите што крие голема тајна

Прекрасната градба што се издига над морето има прекрасно минато, но и покрај нереалната убавина, таа е скриена од туристите.

15-те најдобри комбинации: Ако сакате да бидете во тренд, облечете се како Џенифер Лопез

Освен што изгледа одлично, Џенифер има и префинето чувство за мода. Речиси секоја година, таа е на списокот на најдобро облечени жени.

Уметност на храна: Слаткарка раскажува приказни низ питите кои ги пече

Лиз раскажува свои единствени наративи, како девојче во мал снежен свет, момче кое има авантури во дивината или самовила што седи на работ на Месечината.

Заборавете на хартијата и панделките: Овој начин на завиткување подароци го полуде светот

Јапонците се едноставно господари на разни вештини кои честопати нè оставаат без зборови, па така и овој начин на завиткување подароци.

Која емоција може да ја помеша секој хороскопски знак со љубовта?

Понекогаш, чувствувате нешто кон некоја личност, но не знаете дали сте заљубени. Во продолжение прочитајте која емоција може да ја помешате со љубовта.

Рецепт за пржени „палачинки“ полни со протеини што ги обожаваат на југот на Италија

Тоа е сицилијанска улична храна која се прави од брашно од наут и зачини.

7 факти кои треба да ги знаете за Камала Харис

Првата жена, афро-американка и прва личност со азиско потекло избрана за потпретседател на Америка.

Како да пресметате колку чаши вода треба да пиете секој ден?

Сигурно сте слушнале дека треба да пиете 8 чаши вода дневно за да можат да се одвиваат сите процеси во вашиот организам.

5 необични работи што луѓето ги додаваат во кафето

Кафето и јајцата наутро се класична комбинација за појадок, но ќе ве изненади фактот што поединци ставаат јајца во кафето. А вие што додавате во кафето?