Уметност на храна: Слаткарка раскажува приказни низ питите кои ги пече

Уметност на храна: Слаткарка раскажува приказни низ питите кои ги пече

Тие раскажуваат приказни од приказни што сите ги знаеме, како Црвенкапа, Петер Пан, Урсула и Ариел, од Дизни и „Игра на тронови“. Лиз раскажува свои единствени наративи, како девојче во мал снежен свет, момче кое има авантури во дивината или самовила што седи на работ на Месечината.

Другите нејзини пити се посуптилни и покриваат сезонски теми како есен, Божиќ и цветни теми. Во секој случај, фер е да се каже дека нејзините пити најпрво се јадат со очи.

Уметност на храна: Слаткарка раскажува приказни низ питите кои ги пече

Уметност на храна: Слаткарка раскажува приказни низ питите кои ги пече

Уметност на храна: Слаткарка раскажува приказни низ питите кои ги пече

Уметност на храна: Слаткарка раскажува приказни низ питите кои ги пече

Уметност на храна: Слаткарка раскажува приказни низ питите кои ги пече

Уметност на храна: Слаткарка раскажува приказни низ питите кои ги пече

Уметност на храна: Слаткарка раскажува приказни низ питите кои ги пече

Уметност на храна: Слаткарка раскажува приказни низ питите кои ги пече

Уметност на храна: Слаткарка раскажува приказни низ питите кои ги пече

Уметност на храна: Слаткарка раскажува приказни низ питите кои ги пече

Уметност на храна: Слаткарка раскажува приказни низ питите кои ги пече

Уметност на храна: Слаткарка раскажува приказни низ питите кои ги пече

Уметност на храна: Слаткарка раскажува приказни низ питите кои ги пече

Погледнете како оваа уметничка користи природни материјали за да создаде шарени портрети на птици.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар