Уметничка користи природни материјали за да создаде шарени портрети на птици

Уметничка користи природни материјали за да создаде шарени портрети на птици

Ако барате некоја уметничка инспирација, тогаш не барајте подалеку од вашата околина. Природата има бесконечна количина на неверојатни работи, и живи и неживи, што може да создадат креативност. Хана Булен-Рајнер е една од оние уметници кои наоѓаат инспирација од Мајката природа користејќи лисја и цвеќиња за да создадат фасцинантни портрети на птици.

Уметничка користи природни материјали за да создаде шарени портрети на птици

Уметничка користи природни материјали за да создаде шарени портрети на птици

Уметничка користи природни материјали за да создаде шарени портрети на птици

Уметничка користи природни материјали за да создаде шарени портрети на птици

Уметничка користи природни материјали за да создаде шарени портрети на птици

Уметничка користи природни материјали за да создаде шарени портрети на птици

Уметничка користи природни материјали за да создаде шарени портрети на птици

Уметничка користи природни материјали за да создаде шарени портрети на птици

Уметничка користи природни материјали за да создаде шарени портрети на птици

Уметничка користи природни материјали за да создаде шарени портрети на птици

Уметничка користи природни материјали за да создаде шарени портрети на птици

Уметничка користи природни материјали за да создаде шарени портрети на птици

Уметничка користи природни материјали за да создаде шарени портрети на птици

Уметничка користи природни материјали за да создаде шарени портрети на птици

Погледнете ја и оваа неверојатна уметност на лисја.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар