Во тренд: Лејди Ди од 1990-тите како модна инспирација за 2020-тите

Во тренд: Лејди Ди од 1990-тите како модна инспирација за 2020-тите

Иако поминаа повеќе од 23 години од нејзината трагична смрт, Дијана Спенсер, попозната како Лејди Ди, сепак е неисцрпен извор на инспирација за љубителите и дизајнерите на модата. Со враќањето на трендовите од 90-тите, англиската принцеза стана кралица на нашите фармерки, јакни и смели спортски комбинации – клучни стилови на новата деценија.

Од бициклисти во комбинација со преголеми маици, патики во неочекувани комбинации, смели модели на очила за сонце, женски костуми, панталони со висок струк до славните пастелни стајлинзи и комбинации а мал црн фустан со бисер ѓердан – принцезата Дијана ги подигна спортските парчиња и класиката на повиското ниво.

Таа брзо стана модна икона не само во светот на кралските семејства, туку и на глобално ниво.

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Princess Di (@ladydirevengelooks) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Princess Di (@ladydirevengelooks) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Princess Di (@ladydirevengelooks) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Lady Diana, Princess of Wales (@lady.diana._) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Princess Di (@ladydirevengelooks) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Lady Diana, Princess of Wales (@lady.diana._) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Lady Diana, Princess of Wales (@lady.diana._) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Princess Di (@ladydirevengelooks) el

Погледнете ги овие есенски комбинации што ќе сакате да ги копирате.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар