Дали размислувате за тоа колку социјалното растојание нè промени?

Дали размислувате за тоа колку социјалното растојание нè промени?

Наградуваната филмска екипа зад серијата „Orange is the new black“ добро размисли за за моменталната ситуација и издаде нова серија деновиве. Создадена е целосно за време на кризата КОВИД-19 и забранува напуштање на куќата и дружење.

Наскоро ќе можете да ја погледнете експериментална серија наречена „Social Distance“ која зборува за основната човечка потреба да се поврзе и покрај сите забрани. И беше прашање на време кога продуцентот и сценаристот повторно ќе се поврзе со нејзиниот тим со кој работеше на многу успешната ТВ-серија „Orange is the new black“ и ќе испорача нешто сосема ново. Резултатот е серија од осум продолженија кои во исто толку приказни ќе ги раскажат искуствата на различни луѓе кои успешносе справија со реалноста за време на кризата КОВИД-19, и покрај огромните емоционални притисоци и потреби. Неодамна беше објавен првиот официјален трејлер, полн со познати личности, но и познати приказни.

Погледнете и кои филмови и серии кои не смеете да ги пропуштите во октомври!


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар