Погледнете ја оваа неверојатна уметност на лисја

Погледнете ја оваа неверојатна уметност на лисја

Самоукиот уметник Канат Нуртазин започнал да црта во 2013 година и научил сè сам. Неговата уметност не е вообичаена, бидејќи се состои во отсекување на разни форми од лисја од дрвја, понекогаш дури и играње со нивната транспарентност и непроирност за создавање различни теми. Обично, потребни се шест часа за да се заврши проект.

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Kanat Nurtazin (@kanat_n) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Kanat Nurtazin (@kanat_n) el

Погледнете ја оваа неверојатна уметност на лисја

Погледнете ја оваа неверојатна уметност на лисја

Погледнете ја оваа неверојатна уметност на лисја

Погледнете ја оваа неверојатна уметност на лисја

Погледнете ја оваа неверојатна уметност на лисја

Погледнете ја оваа неверојатна уметност на лисја

Погледнете ја оваа неверојатна уметност на лисја
Погледнете ги и овие лисја претворени во деликатни уметнички дела.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар