Лисја претворени во деликатни уметнички дела

Лисја претворени во деликатни уметнички дела

Дали некогаш си имате играно со лисјата и им имате направено очи и уста? Тоа се тие детски креации, но еден јапонски уметник познат како lito_leafart на Инстаграм ја носи уметноста на лисјата на едно ново ниво со сложени дизајни.

На лисјата можете да видите семејство пингвини, желки и многу други слатки креации кои се рачно изработени. Секој дизајн раскажува различна приказна и изгледа како илустрација од детска книга.

Лисја претворени во деликатни уметнички дела

Лисја претворени во деликатни уметнички дела

Лисја претворени во деликатни уметнички дела

Лисја претворени во деликатни уметнички дела

Лисја претворени во деликатни уметнички дела

Лисја претворени во деликатни уметнички дела

Лисја претворени во деликатни уметнички дела

Лисја претворени во деликатни уметнички дела

Лисја претворени во деликатни уметнички дела

Лисја претворени во деликатни уметнички дела

За повеќе фотографии продолжете на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар