Овие 4 хороскопски знаци ќе бидат најмногу погодени од ретроградниот Марс

Овие 4 хороскопски знаци ќе бидат најмногу погодени од ретроградниот Марс

Овој транзит започна на 9 септември и ќе трае до 13 ноември и може да ве очекува навистина фрустрирачки и исцрпувачки период, особено ако сте родени во некој од овие 4 хороскопски знаци.

Овие 4 хороскопски знаци ќе бидат најмногу погодени од ретроградниот Марс

1. Овен

Бидејќи Марс е вашата владејачка планета, вие сте во склад со нејзиното високо ниво на енергија и страст, така што привремениот недостаток на огнена моќ ќе направи да се чувствувате невообичаено исцрпено, немотивирано и збунето за тоа што треба да се направи следно. Најдете време да се одморите и да се фокусирате на вашите потреби. Можеби ви е тешко да ги забавите работите, но сега е време да стапите во контакт со себе на подлабоко ниво за да знаете во која насока да се движите откако ќе заврши ретроградното движење на Марс.

2. Вага

Поврзувањето со другите е еден од најважните аспекти во вашиот живот, но за време на ретроградниот Марс, ова може да биде извор на напнатост. Врските сега може да бидат непостојани, па затоа е најдобро да се фокусирате на тоа како можете да ја менувате динамиката со другите. Ако чувствувате лутина или бес кон вашите најблиски, искористете го вашето природно чувство за рамнотежа и разговарајте за сите потиснати проблеми за да ја вратите хармонијата во вашиот живот.

3. Скорпија

Ретроградниот Марс ќе го разниша вашиот живот. Наместо да правите импулсивни потези без да размислувате за некои важни работи, одвојте време за да ги преиспитате вашите чувства и мисли и да донесете подобри одлуки. Одвоеното време за саморефлексија на вашите цели и страсти ќе ви помогне да ги насочите вашите следни чекори и да се чувствувате уште посигурни за својата иднина.

4. Јарец

Ретроградниот Марс може да биде вистински предизвик за вас бидејќи ќе ги разгори незадоволствата и фрустрациите што ги потиснувате подолго време. Чувството на немир ќе ве предизвика да ги искажете вашите чувства. Но, одвојте време да се смирите пред да ги искажете своите желби. Вие секогаш сте исправени пред предизвик, па затоа вдишете длабоко и искористете ги резервите на трпеливост пред да нападнете некого. Ако успеете да се справите со вашите чувства и да ги контролирате, ќе можете да залечите некои стари рани.

Прочитајте за какви големи животни пресврти треба да бидете подготвени за време на ретроградниот Марс.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар