19 јануари 2021 | Кафе пауза

„Ќерката на часовничарот“: Нов роман кој сигурно ќе го прочитате во еден здив!

Млада архивистка во Лондон пронаоѓа торба во која имало фотографија на жена во викторијанска облека и цртежи од куќа во Берчвуд. Зошто е толку позната таа куќа? Која е убавата жена на таа фотографија? И кои тајни се кријат таму?

Рутини што можат да ви помогнат да внесете позитивност во вашето секојдневие

Еве како да си помогнете и да го промените протокот на мислите што во моментот може да биде негативен.

Од тарантули до невести: Што може да се купи на најчудните пазари во светот?

Каде и да одиме, сакаме да ги посетуваме пазарите - тие се совршени места за запознавање на културата на местото, локалното население, секојдневниот живот на градот.

Направете зимска детоксикација во само шест чекори

Вашето тело постојано се ослободува од токсините, а вашата цел треба да биде дополнително стимулирање на природните процеси во телото со неколку мали тактики.

5 филмови за љубовните врски и за сексуалноста од кои ќе научите многу работи

Ако сакате да ги погледнете љубовта и сексуалноста од малку поинаков агол, погледнете ги овие филмови што ќе ве забавуваат, ќе ве заинтригираат и ќе ви одржат многу лекции.

Рецепт за тирамису торта од палачинки

Тортите од палачинки се идеален десерт кога не сакате да ја вклучите рерната.